Slavnostní koncert Pražských komorních sólistů

V úterý 26. listopadu 2019 se ve Velkém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí uskuteční od 19:30 Slavnostní koncert Pražských komorních sólistů u příležitosti obnovení koncertní činnosti ansámblu.
Pražští komorní sólisté (zdroj PKS)

Pražští komorní sólisté  jsou smyčcovým komorním ansámblem založeným v roce 1961 legendárním dirigentem Václavem Neumannem a violistou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Hubertem Šimáčkem. V následujících desetiletích se orchestr velmi úspěšně etabloval na českých i zahraničních pódiích a spolupracoval s předními sólisty a dirigenty své doby. Po roce 2000 byla koncertní činnost ansámblu přerušena a obnovenaaž po třinácti letech.

Od roku 2013 je uměleckým garantem orchestru hornista a dirigent Radek Baborák a od stávající koncertní sezóny 2019/1920 je ansámbl obohacen o umělecké vedení vynikajícím českým houslistou, Janem Mráčkem.

V rámci slavnostního večera budou posluchači seznámeni s historií ansámblu. Na programu zazní kompozice Wolfganga Amadea Mozarta či Felixe Mendelssohna-Bartholdyho v obsazení pro sólové housle, lesní roh a orchestr, dále uslyšíme orchestrální skladby Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena a Edwarda Griega.

Slavnostní koncert PKS se uskuteční za přítomnosti vzácných hostů nejen z oblasti klasické hudby. Pozvání na tento výjimečný koncert přijal také japonský velvyslanec, pan Kaoru Shimazaki.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na