Slavnostní koncert Pražských komorních sólistů

V úterý 26. listopadu 2019 se ve Velkém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí uskuteční od 19:30 Slavnostní koncert Pražských komorních sólistů u příležitosti obnovení koncertní činnosti ansámblu.
Pražští komorní sólisté (zdroj PKS)

Pražští komorní sólisté  jsou smyčcovým komorním ansámblem založeným v roce 1961 legendárním dirigentem Václavem Neumannem a violistou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Hubertem Šimáčkem. V následujících desetiletích se orchestr velmi úspěšně etabloval na českých i zahraničních pódiích a spolupracoval s předními sólisty a dirigenty své doby. Po roce 2000 byla koncertní činnost ansámblu přerušena a obnovenaaž po třinácti letech.

Od roku 2013 je uměleckým garantem orchestru hornista a dirigent Radek Baborák a od stávající koncertní sezóny 2019/1920 je ansámbl obohacen o umělecké vedení vynikajícím českým houslistou, Janem Mráčkem.

V rámci slavnostního večera budou posluchači seznámeni s historií ansámblu. Na programu zazní kompozice Wolfganga Amadea Mozarta či Felixe Mendelssohna-Bartholdyho v obsazení pro sólové housle, lesní roh a orchestr, dále uslyšíme orchestrální skladby Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena a Edwarda Griega.

Slavnostní koncert PKS se uskuteční za přítomnosti vzácných hostů nejen z oblasti klasické hudby. Pozvání na tento výjimečný koncert přijal také japonský velvyslanec, pan Kaoru Shimazaki.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat