Přibylův a Smetáčkův Dalibor

  1. 1
  2. 2

Supraphon má nedocenitelné zásluhy na již několikerém vydání geniální opery Bedřicha Smetany Dalibor. V edici Poklady české opery představuje archivní záznamy oper dosud nikdy nevydaných na CD. Krom připomenutí interpretace českých umělců té které doby a té které generační garnitury vyzývá ke konfrontaci s jinými nahrávkami téhož díla, které již v katalogu Supraphonu fungují. Tolik volně parafrázováno z přílohy k nahrávce z roku 1979, jež vznikla v průběhu tří měsíců, a v roce 2012 byla převedena na CD v digitalizované podobě.

Podobný záznam na CD zažila již skvělá legendární nahrávka Dalibora z roku 1950 s výtečnou výstavbou díla tehdy mladého a vitálního Jaroslava Krombholce s famózními pěveckými výkony tzv. zlaté gardy Národního divadla Beno Blachuta, Václava Bednáře, Marie Podvalové a Karla Kalaše. Dirigent Krombholc dostal poté po sedmnácti letech od Supraphonu druhou možnost s již mladší generací pěvců – Vilém Přibyl, Naděžda Kniplová a Jindřich Jindrák. Nastudování rovněž výborné, ale JaroslavKrombholc již svoji entuziastickou nahrávku z poválečné éry kupodivu nepřesáhl.

  1. 1
  2. 2

Hodnocení

Vaše hodnocení - Smetana: Dalibor (Smetáček, Přibyl) (CD)

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
vittorio

Pana Přibyla jsme slyšeli v Daliborovi živě několikrát,byl úžasný takový spinto tenor se dnes tady živě už neslyší v představeních,maximálně tak na koncertech