Thomas Hampson přijede na letošní Hudební festival Antonína Dvořáka, zazpívá na Svaté Hoře u Příbrami

Letošní 49. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, který se koná od 27. dubna do 25. května v Příbrami, uzavře barytonista Thomas Hampson. Americký pěvec nabídne v prostorách poutního místa Svatá Hora v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou Marka Štilce sakrální díla Antonína Dvořáka, Johanna Sebastiana Bacha, Gustava Mahlera a Sylvie Bodorové. Dnes o tom informoval festivalový management.

Thomas Hampson (zdroj commons.wikimedia.org/foto Franz Johann Morgenbesser)

Jedenašedesátiletý Thomas Hampson se svými výkony zařadil mezi nejuznávanější barytonisty. Jeho diskografie obsahuje více než 170 alb. V roce 2011 počtvrté během dvaceti let získal ocenění Pěvec roku v rámci ankety ECHO Klassik. Byl uveden do síně slávy Americké akademie umění a věd i časopisu Gramophone pro rok 2013.

“Thomase Hampsona jsem poprvé oslovila před čtyřmi lety. Tehdy byl na turné po evropských městech s orchestrální úpravou Dvořákových Cigánských melodií, které na jeho žádost napsala česká skladatelka Sylvie Bodorová. Českou republiku ale minul. Pozvala jsem ho do Příbrami a on nějakým zázrakem účast přislíbil. Bohužel týden před zahajovacím koncertem onemocněl,” zavzpomínala ředitelka festivalu Albína Houšková.

Na festivalu v Příbrami se letos dále představí například houslový virtuos Pavel Šporcl, hobojista Vilém Veverka s harfenistkou Kateřinou Englichovou, Jindřich Macek a Silvie Mechová v duetu loutny s flétnou nebo Kristina Fialová a Petr Nouzovský ve skladbách pro violu a violoncello. Silný zážitek slibují i vystoupení PhilHarmonia Octet Prague, sopranistky Jany Sibera nebo komorního souboru Bennewitzovo kvarteto. Dva z koncertů 49. ročníku se stanou zároveň místem křtu CD vystupujících umělců.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na