Thomas Hampson přijede na letošní Hudební festival Antonína Dvořáka, zazpívá na Svaté Hoře u Příbrami

Letošní 49. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, který se koná od 27. dubna do 25. května v Příbrami, uzavře barytonista Thomas Hampson. Americký pěvec nabídne v prostorách poutního místa Svatá Hora v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou Marka Štilce sakrální díla Antonína Dvořáka, Johanna Sebastiana Bacha, Gustava Mahlera a Sylvie Bodorové. Dnes o tom informoval festivalový management.

Thomas Hampson (zdroj commons.wikimedia.org/foto Franz Johann Morgenbesser)

Jedenašedesátiletý Thomas Hampson se svými výkony zařadil mezi nejuznávanější barytonisty. Jeho diskografie obsahuje více než 170 alb. V roce 2011 počtvrté během dvaceti let získal ocenění Pěvec roku v rámci ankety ECHO Klassik. Byl uveden do síně slávy Americké akademie umění a věd i časopisu Gramophone pro rok 2013.

„Thomase Hampsona jsem poprvé oslovila před čtyřmi lety. Tehdy byl na turné po evropských městech s orchestrální úpravou Dvořákových Cigánských melodií, které na jeho žádost napsala česká skladatelka Sylvie Bodorová. Českou republiku ale minul. Pozvala jsem ho do Příbrami a on nějakým zázrakem účast přislíbil. Bohužel týden před zahajovacím koncertem onemocněl,“ zavzpomínala ředitelka festivalu Albína Houšková.

Na festivalu v Příbrami se letos dále představí například houslový virtuos Pavel Šporcl, hobojista Vilém Veverka s harfenistkou Kateřinou Englichovou, Jindřich Macek a Silvie Mechová v duetu loutny s flétnou nebo Kristina Fialová a Petr Nouzovský ve skladbách pro violu a violoncello. Silný zážitek slibují i vystoupení PhilHarmonia Octet Prague, sopranistky Jany Sibera nebo komorního souboru Bennewitzovo kvarteto. Dva z koncertů 49. ročníku se stanou zároveň místem křtu CD vystupujících umělců.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat