Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
G. Donizetti: L’elisir d’amore – Jiří Sulženko (Dulcamara) – ND Brno 2017 (zdroj ND Brno / foto Marek Olbrzymek)

Předposlední koncert Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka hostil zámek v Novém Městě nad Metují. V neděli 22. října zde barytonista Richard Novák a klavírista Jaroslav Šaroun provedli písně Václava Jana Tomáška, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Bohuslava Martinů, Davida Rejchrta a Jaroslava Křičky.

V neděli 22. října měla ve Slezském divadle v Opavě premiéru poslední Verdiho opera na námět Shakesperových Veselých paniček windsorských Falstaff. Operu spolu s Orchestrem a sborem Slezského divadla Opava nastudoval dirigent Marek Šedivý, autorem režijní koncepce je Lubor Cukr. Reflexi premiéry chystáme.

Brno dá devatenáct milionů korun Národnímu divadlu Brno a milion korun Filharmonii Brno na pokrytí výpadku ze vstupného kvůli rekonstrukci divadla, oznámil minulý týden náměstek brněnského primátora Jaroslav Kacer. Město rekonstruuje divadlo za více než půl miliardy korun a soubory musejí hrát v menších prostorách. Otevřeno má být v závěru příštího roku. Investici zkomplikoval nález azbestu, práce kvůli tomu potrvají déle a budou dražší. Divadlu i filharmonii se kvůli opravám snížily výnosy ze vstupného a současně zvýšily náklady, protože musejí platit pronájem nebo vybavení náhradních prostor.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Mohlo by vás zajímat