Fagotistka Michaela Špačková získala prestižní cenu DAAD Preis 2020

Česká fagotistka Michaela Špačková se stala držitelkou prominentní ceny DAAD Preis za rok 2020. Toto ocenění přichází jen rok po úspěchu na mnichovské soutěži ARD, odkud si odvezla zvláštní cenu "Podium für junge Talente."

Michaela Špačková (foto Álfheiður Erla Guðmundsdóttir)

Cena DAAD Preis se uděluje jednou ročně mezinárodním studentům za vynikající umělecké úspěchy a sociální nebo mezikulturní závazky. Jejím účelem je kromě ocenění mladých talentů také upozornit na velký počet zahraničních studentů na německých univerzitách a zdůraznit vzájemné obohacení prostřednictvím mezinárodní výměny. Držitelé DAAD Preis obdrží od pořadatelské organizace DAAD také peněžní cenu v hodnotě 1000 Euro.

Michaela Špačková získala ocenění v rámci svého studia na berlínské Hochschule für Musik Hanns Eisler u prof. Volkera Tessmanna. Kromě ceny DAAD Preis je mladá fagotistka držitelkou mnoha ocenění ze soutěží jako jsou ARD Musikwettbewerb, Pražské jaro, Markneukirchen Wettbewerb, C. M. von Weber Competition, Muri Competition a dalších. Vystupuje jako sólistka, komorní hráčka i orchestrální hráčka s rozmanitými orchestry po celé Evropě a účastní se i mnoha mezinárodních hudebních festivalů. Spolupracuje s klavíristou Lukášem Klánským, je členkou dívčího fagotového kvarteta Fagotiky, fagotového dua Duo Esperanza, instrumentální trojice Trio Eolie a komorního souboru Duo Impulso.

5 1 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments