Slovenská filharmonie odehraje koncert pod taktovkou Jamese Judda

V pátek 11. června 2021 je na programu Slovenské filharmonie symfonický koncert pod taktovkou Jamese Judda, bývalého šéfdirigenta orchestru (2017-2020). Sólistou večera bude slovenský klavírista Matej Arenárik náhradou za avizovaného britského umělce Benjamina Grosvenora, který do Bratislavy nemohl přicestovat kvůli aktuálním protpandemickým restrikcím.
James Judd a Slovenská filharmonie (foto Peter Brenkus)
James Judd a Slovenská filharmonie (foto Peter Brenkus)

Na úvod koncertu zazní v nastudování Jamese Judda skladba estonského skladatele Arvo Pärta. Kánon Cantus in memoriam Benjamin Britten vznikl v roce 1977. Tuto meditaci o smrti Pärt složil na památku svého oblíbeného skladatele Benjamina Brittena.

V interpretaci Mateje Arendárika zazní Beethovenův známý Klavírní koncert č. 5 Es dur op. 73 „Císařský“. Skladatel ho dokončil v roce 1810 a věnoval jej svému mecenáši a žakovi, rakouskému arcivévodovi Rudolfovi. Na závěr programu zazní Symfonie č. 4 a mol op. 63 finského skladatele Jeana Sibelia.

Koncert se uskuteční v 19:00 hodin a sledovat jej bude možné v přímém přenosu na webových stránkách Slovenské filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments