Bryn Terfel v listopadu znovu přijede do Prahy

Témata:Bryn Terfel

V české metropoli vystoupil už dvakrát, v polovině ledna 2009 a poté takřka na den přesně o dva roky později, a na obou koncertech si vyprodanou Smetanovu síň zcela podmanil (obsáhlý rozhovor, který tehdy Opeře Plus poskytl, najdete zde). A včera pořadatelská agentura jeho předchozích pražských vystoupení ohlásila, že Bryn Terfel do Prahy přijede potřetí, letos na podzim.

Bryn Terfel (foto archiv)
Bryn Terfel (foto archiv)

Padesátiletý velšský basbarytonista v Praze znovu zazpívá v úterý 22. listopadu 2016, opět v Obecním domě. Program koncertu v těchto týdnech dolaďuje, nicméně podle dosavadních informací posluchačům nabídne mimo jiné i Scarpiu a Mefistofela. Bryn Terfel je už řadu let uznávanou operní hvězdou v tom pravém slova smyslu: vstřícný, laskavý, člověk s nepřehlédnutelným charismatem.

Bryn Terfel vystupuje na všech předních světových scénách, k jeho nejparádnějším rolím patřili Mozartův Figaro a Leporello, které časem vystřídali Verdiho Falstaff, Wagnerovi hrdinové Wotan (Zlato Rýna a Valkýra), Hans Sachs (Mistři pěvci norimberští) a Bludný Holanďan, Gounodův Mefistofeles (Faust), Musorgského Boris Godunov a Pucciniho Scarpia. Jeho Scarpiu v londýnské Covent Garden v listopadu 2015 přirovnal deník The Telegraph k legendárnímu barytonistovi Titovi Gobbimu. V březnu 2016 se pěvec do Covent Garden vrátí, tentokrát jako Boris Godunov.

Vstupenky na pražské vystoupení Bryna Terfla 22. 11. 2016 si můžete zakoupit v našem e-shopu

Související články


Napsat komentář