Bryn Terfel v listopadu znovu přijede do Prahy

Témata:Bryn Terfel

V české metropoli vystoupil už dvakrát, v polovině ledna 2009 a poté takřka na den přesně o dva roky později, a na obou koncertech si vyprodanou Smetanovu síň zcela podmanil (obsáhlý rozhovor, který tehdy Opeře Plus poskytl, najdete zde). A včera pořadatelská agentura jeho předchozích pražských vystoupení ohlásila, že Bryn Terfel do Prahy přijede potřetí, letos na podzim.

Bryn Terfel (foto archiv)
Bryn Terfel (foto archiv)

Padesátiletý velšský basbarytonista v Praze znovu zazpívá v úterý 22. listopadu 2016, opět v Obecním domě. Program koncertu v těchto týdnech dolaďuje, nicméně podle dosavadních informací posluchačům nabídne mimo jiné i Scarpiu a Mefistofela. Bryn Terfel je už řadu let uznávanou operní hvězdou v tom pravém slova smyslu: vstřícný, laskavý, člověk s nepřehlédnutelným charismatem.

Bryn Terfel vystupuje na všech předních světových scénách, k jeho nejparádnějším rolím patřili Mozartův Figaro a Leporello, které časem vystřídali Verdiho Falstaff, Wagnerovi hrdinové Wotan (Zlato Rýna a Valkýra), Hans Sachs (Mistři pěvci norimberští) a Bludný Holanďan, Gounodův Mefistofeles (Faust), Musorgského Boris Godunov a Pucciniho Scarpia. Jeho Scarpiu v londýnské Covent Garden v listopadu 2015 přirovnal deník The Telegraph k legendárnímu barytonistovi Titovi Gobbimu. V březnu 2016 se pěvec do Covent Garden vrátí, tentokrát jako Boris Godunov.

Vstupenky na pražské vystoupení Bryna Terfla 22. 11. 2016 si můžete zakoupit v našem e-shopu

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na