Vídeňský ples v opeře už za tři týdny, lístek do lóže přijde až na půl milionu

Wiener Staatsoper (zdroj commons.wikimedia.org/Kiefer)

Hvězdou letošního plesu ve vídeňské opeře bude Melanie Griffith. Informovala o tom dnes agentura Austria Presse Agentur. Americká herečka přijede na pozvání rakouského podnikatele ve stavebnictví Richarda Lugnera, který do Rakouska na společenskou událost roku zve zahraniční celebrity každoročně.

Melanie Griffith (zdroj commons.wikimedia.org / foto Pamela Price)

„Má děti se třemi různými muži,“ nechal pětaosmdesátiletý Richard Lugner novináře na tiskové konferenci nejprve hádat, kdo se stane jeho letošním doprovodem a nástupkyní Goldie Hawn, která podnikatele provázela loni.

Nyní pětaosmdesátiletý Richard Lugner poprvé pozval hvězdného hosta na ples v opeře v roce 1991 a od té doby se z tohoto rozmaru miliardáře stala tradice a mediální událost.

Richard Lugner (zdroj commons.wikimedia.org/Marcel4995)

Po jeho boku se na vídeňském plese objevily například Gina Lollobrigida, Claudia Cardinale, Pamela Anderson, Paris Hilton či Ivana Trump.

Ples v opeře, který je vrcholem vídeňské plesové sezony a patří k nejznámějším akcím svého druhu na světě, se letos uskuteční 8. února. Běžná vstupenka stojí 290 eur (7.380 korun). Za lóži si ale zájemci připlatí: může stát až 20.500 eur (522.000 korun).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat