Za těhotnou Damrau musí během jediného večera zaskočit hned dvě náhradnice. A to nezvládnou všechno.

Aktualizováno 12.7.2012
Narodit by se sice mělo až v lednu, ale i tak o sobě dává druhé dítě Diany Damrau vědět nejspíš vehementněji, než nejžádanější koloraturní sopranistka dneška ještě nedávno předpokládala.Bavorská státní opera tak před několika hodinami byla nucena oznámit, že jednačtyřicetiletá Diana Damrau oproti plánům svým i divadla ve všech hlavních ženských rolích Offenbachových Hoffmannových povídek již nevystoupí. A že příští čtvrtek a také v neděli bude kvůli svému těhotenství zpívat už jen Antonii. Jako Olympie tak Dianu Damrau musí nahradit v obou reprízách Američanka Brenda Rae (poté, co za Damrau zaskočila jako Lucia ve Vídni – recenzi jsme přinesli včera zde), coby Giulietta zase musí Damrau zastoupit Ruska Anna Virovlansky. Mimochodem – zajímavé by bylo vědět, jak to bude s honoráři: budou snad jen třetinové?!? V každém případě o slavici Dianě Damrau jako úchvatné loutce Olympii si návštěvníci obou vyprodaných představení Hoffmannek na letním operním festivalu v bavorské metropoli budou alespoň pro letošek bohužel muset nechat jen zdát.

Naši recenzi podzimní premiéry Hoffmannových povídek v Mnichově s Dianou Damrau ve všech čtyřech ženských rolích najdete zde. A o tom, že Diana Damrau čeká další dítě a o škrtech v jejím kalendáři jsme psali již před časem zde.

Aktualizace 12.7.2012:
Bavorská státní opera s lítostí dnes oznámila, že Diana Damrau v obou dotyčných reprízách Hoffmannových povídek nevystoupí ani jako Antonia. Tuto roli za ní přebírá další, již třetí náhradnice v těchto reprízách, Olga Mykytenko. 

Mohlo by vás zajímat