O nové slovenské operní sezoně a také o ohlédnutí s Plácidem Domingem

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Za nejobtížnější (a to i vzhledem k wagnerovským partům) považoval vystoupení v obou vypjatých tenorových rolích v dvojvečeru s Mascagniho Cavallerií rusticanou a Leoncavallovými Komedianty. K tomu se nechal přemluvit pouze dvakrát (1973, 1977). Značnou popularitu mezi Vídeňáky mu získalo jeho operně-dopravní dobrodružství, když v červnu 1993 vystupoval ve Volksoper v první části večera jako Luigi v Pucciniho Plášti. Pak přejel v kostýmu speciálně vypravenou historickou tramvají, doprovázen nadšenými fanoušky, z Volksoper do Staatsoper, a zajistil si efektní vstup do budovy hlavním vchodem, aby vystupoval ve druhé části večera jako Canio v Leonacavallových Komediantech.

Na Silvestra roku 1978 poprvé vystoupil jako dirigent, samozřejmě se Straussovým Netopýrem, jak je ve Vídni mnohaletým zvykem.

Vídeňská výstava obsahuje originální kostýmy, videa a zvukové nahrávky a řadu materiálů, včetně rozsáhlé fotografické složky, dokumentujících jeho vystoupení na scéně Wiener Staatsoper. Výjimečný umělec si jistě zaslouží expozici, protože půlstoletí činnosti je naprosto mimořádnou příležitostí. Vstupné v budově Palais Lobkowitz v centru Vídně, pár kroků od budov Albertiny, je dosažitelné (8 euro dospělí, děti a mládež zdarma) a kurátorský tým (Peter Dusek, Elisabeth Truxa) uvádí také několik komentovaných prohlídek a souvisejících akcí jako besed s Domingovými spolupracovníky ve Wiener Staatsoper.

Reklama
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


2
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ladislav

4 premiéry v sezone 2017/18 na našej prvej scéne je pramálo. Z toho 1 polobalet, 1 opereta a 1 rozprávka. Hanba ! Do teraz nie sú uverejnené
jednotlivé obsadenia, takže ľudia si kupujú mačku vo vreci. Staré predstavenia ako Macbeth,Carmen a Traviata/réžia pán GR Chudovský/ mali
byť dávno stiahnuté. Nechápem prečo sa nehrá Salome, Lohengrin a Sperky
Madony, všetky tieto kusy naštudoval F.Haider.

jamka

Tento obraz SND je nesmierne smutný. Namietať neuverejnenie obsadenia je hrach na stenu…