Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
Co přinese nový hudební týden od 10. do 16. prosince 2019?

Brno
Ve středu 12. prosince se v Besedním domě (19:30) koná Orchestrální akademie Filharmonie Brno, jejímž cílem je výchova dalších generací hudebníků, kteří by jednou mohli usednout do filharmonických řad. Dvouleté působení v akademii skýtá jejím členům nejen (primárně) orchestrální praxi, ale také příležitost prezentovat své schopnosti v komorní hudbě, a to v koncertní řadě nazvané Mladá krev. Mladicky strhující projev účinkujících, různorodý repertoár… A nejen to.

Podtitul cyklu Hudba zblízka dává tušit, že koncerty v Besedním domě jsou koncipovány netradičně – zveme na atypicky rozestavený a intimně nasvícený sál, na hudebníky, kteří jsou takřka na dosah… Posluchače čeká na programu večera Dimitrij Šostakovič, Leoš Janáček, Gabriel Fauré, Bohuslav Martinů či Filip Holacký, jehož Klavírní kvartet bude mít při této příležitosti českou premiéru.

Koncert 13. prosince v Besedním domě (19:30) nechá publikum zcela předvánočně naladit. Moravskou mši vánoční „Čuj, Miko, čuj!“ Josefa Schreiera, Pastorální mši F dur Jiřího Ignáce Linka a Bachovo Magnificat provede Filharmonie Brno, Czech Ensemble Baroque Choir a sólisté Alena Hellerová, Eva Benett, Markéta Cukrová, Václav Čížek a Jaromír Nosek. Diriguje Vojtěch Spurný.

Ostrava

Národní divadlo moravskoslezskéuvádí premiéru operního Triptychu Giacoma Pucciniho. Ostravské Divadlo Antonína Dvořáka tak čeká Sestra Angelika, Plášť a Gianni Schicchi – operní dílo vrcholného verismu poprvé v celistvé podobě. Premiéra se odehraje 13. prosince 2018, druhá pak 15. prosince vždy od 18:00 hodin.

Dům kultury města Ostravy naplní dne 13. prosince od 19:00 hodin hudba Benjamina Brittena (Čtyři mořská interludia z opery Peter Grimes op. 33a), Dmitrije Šostakoviče (Koncert pro violoncello a orchestr č. 1 Es dur op. 107) a Césara Francka (Symfonie d moll). Sólového violoncellového partu se zhostí přední německý violoncellista nejmladší generace Julian Steckel a Janáčkovu filharmonii Ostrava řídí dirigent Vassily Sinaisky.

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na