Šéfové baletních souborů na přelomu roku a leden v současném tanci

  1. 1
  2. 2

Studio ALTA zahajuje 10. ledna s improvizačním programem Po pás #03, třetím dílem série improvizačních večerů, které vznikají ve spolupráci s CreWcollective a kde se spolu na jevišti potkají umělci z různých oborů. Vedle pražských tanečníků a hudebníků je hostem večera slovenský tanečník a choreograf Martin Kilvády, který byl například členem skupiny choreografky Anny Teresy de Keersmaeker a byl spoluzakladatelem úspěšného uskupení Les SlovaKs.

Teatru NoD se 17. ledna připomenou 420PEOPLE s choreografií Václava Kuneše Královna víl (recenzi z její premiéry jsme přinesli zde). V Paláci Akropolis se 22. ledna přihlásí Spitfire Company s oblíbenou inscenací Antiwords (recenzi z jedné z repríz najdete zde) na motivy Audience Václava Havla. Ve stejném večeru vystoupí také americký komik Jeff Ripper a Robert Janč z divadelního souboru Squadra Sua.


Pozitivní příklad

Chcete se na vánoční svátky potěšit i nějakým pozitivním příběhem z baletního světa? V poslední době jeden takový zaujal v Americe. V souboru Columbia City Ballet tančí celá rodina, tedy ne úplně celá, ale v angažmá je tu matka s dcerou. Dokonce teď spolu účinkují společně v Louskáčkovi. Řada tanečnic pohlíží na budoucí kariéru svých dětí, které projeví také taneční nadání, s obavami a nechtějí, aby se vydaly stejně náročnou cestou povolání, které je tolik limitováno věkem a vyžaduje celého člověka. Někdy se ale talent hlásí o slovo tolik, že není vyhnutí, než jít ve stejných stopách. A tak se stalo, že mladá elévka Columbia City Ballet Melina Willoughby (18) tančí po boku své matky Reginy (40), primabaleríny souboru. Alespoň nemůže říct, že nebyla varována a že neví, co taneční profese obnáší.

Příspěvek z Facebooku Reginy Willoughby (zdroj FB)
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na